Zgodnie  z wieloletnią tradycją uczniowie naszej szkoły rozpoczęli jasełkowe kolędowanie w kościołach okolicznych parafii. Mali aktorzy razem z rodzicami, nauczycielami i Panią Dyrektor zawitali do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Bokinach, Świętego Michała Archanioła w Płonce Kościelnej oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Waniewie. Przedstawili jasełka ukazujące radość  z narodzenia Małego Jezusa połączone ze śpiewem kolęd i pastorałek. Na koniec złożyli życzenia: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Czytaj więcej...

4 stycznia 2019 r. wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS z naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Uhowie. Przedstawili jasełka ukazujące radość płynącą z Bożego Narodzenia połączone ze śpiewem kolęd i pastorałek. Uwieńczeniem spotkania były życzenia noworoczne oraz wpis pamiątkowy do kroniki.

Czytaj więcej...

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski….

 

18 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego
i radośnie świętować to wydarzenie. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Łap -Krzysztof Gołaszewski – życząc wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt, księża proboszczowie z okolicznych parafii, sołtys wsi Łupianka Stara, Prezes Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Wspólne świętowanie rozpoczęły jasełka przedstawione przez uczniów klasy
III i IV, do których sumiennie przygotowywali się wraz z opiekunami już od kilku tygodni. Uczniowie jak prawdziwi artyści, pięknie przebrani, wcielili się w role różnych postaci. Całą uroczystość uświetniał śpiew kolęd i pięknych pastorałek. Po obejrzeniu jasełek wsłuchaliśmy się w słowa Pisma Świętego, po czym podzieliliśmy się opłatkiem. Na koniec Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz zgromadzonym gościom.

Życzymy wszystkim błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt
oraz szczęśliwego Nowego Roku !

 

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej w Łupiance Starej 6 grudnia świętowaliśmy MIKOŁAJKI…Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przybyli ubrani na czerwono i założyli mikołajkowe czapki. Na początku przedstawiono prawdziwą historię Biskupa z Mirry, a następnie przedszkolaki wystąpiły z wesołym przedstawieniem pt. „Ciężka praca Mikołaja”, które wywołało gromki aplauz wśród widowni. Dekorację do występu wykonała młodzież z Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie wszyscy zostali poczęstowani smacznymi, kolorowymi pierniczkami i słodyczami przygotowanymi przez mamy ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej oraz Dyrekcję. W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Urszuli Jaworowskiej oraz Katarzyny Kostrowskiej, które własnoręcznie upiekły ciasteczka, aby osłodzić nam ten radosny dzień.

Czytaj więcej...

Dnia 27 listopada 2018 roku przedszkolaki młodsze i starsze uczestniczyły w uroczystości podsumowania projektu wędrującej książki ,,Łapsika podróże małe i duże…” W ramach projektu dzieci z przedszkoli z Gminy Łapy pisały opowiadania o podróżach misia Łapsika i ilustrowały je. Opowiadania zebrano i wydano w formie książkowej. Nasze przedszkolaki otrzymały wydaną książkę oraz maskotkę misia Łapsika.

Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez Przedszkole Nr 2 w Łapach pod tytułem ,,W poszukiwaniu przyjaciela, czyli Łapsik na podlaskich ścieżkach” w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Nagrodę Dyrektora Przedszkola otrzymała Gabriela Łupińska z grupy 3-4 latków.

Nagrodę w konkursie otrzymał Igor Popławski z grupy 5-6 latków.

Wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Kostrowski (5-6l.), Julia Śliwonik (5-6l.), Malwina Mojsa (3-4 l.), Maria Łupińska (3-4l.)

Uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i nagrodami. Dzieciom przygotowano też słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...