„A zatem dzieciaki kochane,

Jeśli chcecie, by baśnie nadal żyły….

Droga dziewczynko, chłopczyku miły

Czytajcie baśnie. Czytajcie

I swą fantazję rozwijajcie”

                               Wróżka Fantazja

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany jest pod hasłem „Sportowcy Czytają Dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Irena Koźmińska - Prezes Fundacji ABC XXI - Cała Polska Czyta Dzieciom – z całą mocą podkreśla, że: „Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą by dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny. W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być człowiekiem oczytanym i wykształconym.”

Dlatego Inauguracja XVIII OTCD i 8 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej szkole zbiegła się z Dniem Dziecka i Świętem Sportu. Uczniowie koła teatralnego wystawili spektakl pt. „Baśniowy ambaras” , który niósł dzieciom zabawne przesłanie, że w dobie komputerów warto oderwać się od gier i Internetu, pojeździć na rowerze, pograć w piłkę i poczytać.

Przez cały tydzień nauczyciele wychowania fizycznego –p. Joanna Dąbrowska i p. Wojciech Manoś oraz p. Agnieszka Grygoruk – wychowawczyni kl.0 i p. Bożena Płońska – wychowawczyni kl.III głośno czytali przedszkolakom i uczniom klas I-III książki A. Landgen i C. Droop z serii „Listy od Feliksa” o przygodach małego zająca, który podróżuje po świecie.

7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 51 uczniów z klas IV-VIII (wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły) wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, czytając w sali gimnastycznej swoje ulubione książki.