3 września o godzinie 9.00 zabrzmiał dzwonek, który obwieścił rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor przywitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gości: Ks. Proboszcza Parafii w Płonce Kościelnej - Józefa Ogórkisa, Ks. Proboszcza Parafii w  Bokinach -  Marka Dołęgowskiego oraz Ks. Proboszcza Parafii w Waniewie - Jana Kukowskiego.

   Odczytano list Rzecznika Praw Dziecka  z życzeniami pełnego sukcesów nowego roku szkolnego. Przedstawiono wychowawców oraz nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole. Uroczystość zakończono Błogosławieństwem Bożym, a także życzeniami owocnej pracy i wytrwałości w dążeniu do wybranych celów.

   W związku z 79 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze w miejscu pamięci w Wólce Waniewskiej. Wzięła też udział w mszy świętej i uroczystościach gminnych w Łapach.